Статті | Допомога та секрети використання автомобіля eng ::: rus ::: ukr
+38 (050) 999 99 13
+38 (0372) 52 52 13


Вибираємо колір автомобіля:

У будь-якого покупця при покупці автомобіля виникає питання: який колір вибрати? Дане питання є чимало важливим, оскільки колір автомобіля визначає не тільки його зовнішній вигляд, але і безпеку при русі.

Накопичена за багато років статистика показує, що колірна гамма автомобіля (колір, світлість, контрастність) дуже сильно впливає на оцінку його швидкості руху та відстані до нього. Наприклад, автомобілі червоного кольору є більш помітними навіть в погану погоду. Таким чином, створюється враження, що червоний автомобіль знаходиться на більш близькій відстані і рухається з більшою швидкістю, ніж є насправді. Автомобілі синього і зеленого кольорів є менш помітними, тому для них характерна зворотна картина. При цьому слід враховувати, що це враження колір надає не тільки на водіїв інших автомобілів, але і на пішоходів.

Крім того, колір впливає також на сприйняття розмірів автомобіля. Так, автомобілі світлих кольорів (особливо білі) зорово завжди здаються трохи більшими, ніж автомобілі темних кольорів. З цієї причини можуть бути також різні сприйняття форми автомобілів.

Деякі вважають, що для більшої безпеки на дорогах необхідно, щоб автомобілі мали світлу і яскраве забарвлення, яка має кращу видимістю на дорогах.Почасти це вірний спосіб. Однак у цьому є і негативна сторона. Справа в тому, що в разі скупчення великої кількості світлих і білих автомобілів на дорозі може виникнути аварійна ситуація. Це пов"язано з тим, що автомобілі будуть візуально просто «зливатися в один клубок», в результаті чого водіям і пішоходам буде важко розрізнити їх один від одного. До того ж у сніжну погоду білий колір є більш небезпечним, ніж інші кольори.

Наприклад, результати продажів автомобілів у Франції в 1994 році показують, що автомобілям білого кольору віддали свою перевагу 27% покупців; сірого кольору - 18% покупців; синього - 17%; жовтого - 17%; червоного - 15%; зеленого - 6%.
Слід зазначити, що при виборі кольору автомобіля покупці, як правило, орієнтуються не з точки зору безпеки на дорогах, а більшою мірою враховують свої особисті симпатії до того чи іншого кольору і відтінку.

З точки зору психологічного впливу на організм людини при виборі кольору автомобіля можна дотримуватися наступних рекомендацій. Людям інертним і дуже спокійним не завадить автомобіль червоного або яскраво-червоного кольору, який додасть їм бадьорість, упевненість у собі, підніме настрій.
Водіям запальним і агресивним краще уникати червоного і яскраво-червоного кольору. У їхньому випадку слід віддати перевагу автомобілям сіркою і темного забарвлення, які мають здатність заспокоювати нервову систему людини.