Статті | Допомога та секрети використання автомобіля eng ::: rus ::: ukr
+38 (050) 999 99 13
+38 (0372) 52 52 13


Секрети зимового водіння:

Перші нічні заморозки і сніг принесли в цьому році цілком очікуваний результат: кількість автомобілів, що потрапили в аварії, особливо в ранкові години різко зросла. 

Передумови до ДТП. 
З одного боку пояснюється все досить просто. Об"єктивна причина - що йшов на передодні дощ полив і так просочену вологою землю, а вдарив під ранок морозець 
«Прихопив» дорожнє покриття, одночасно підсушивши його. Тому що здається сухий дорога являє собою насправді асфальт з дрібними частинками льоду, різко знижують коефіцієнт зчеплення шин з покриттям. З першим снігом тим більше все зрозуміло: це і погіршення видимості і більш слизький асфальт.Природно, наслідки природних проявів близькості зими не змушують себе довго чекати. 

Забавна статистика. 
Засоби масової інформації, повідомляючи в новинах про стрибок аварійності і як наслідок, збільшення дорожніх заторів, дружно вважають причиною неготовності водіїв до наступаючої зими і головним чином, що автомобілі, як і раніше «взуті» в літні шини. Підтверджують це бліц-інтерв"ю з водіями, які заявляють що зимові шини ставлять тільки з випаданням стійкого снігового покриву. Між тим неупереджена статистика говорить про те, що, зокрема, в Москві один із самих аварійних місяців - грудень. Це час, коли, по ідеї, всі автомобілі вже повинні їздити із зимовою гумою. Кількість машин на дорогах в цей час ставати менше 
(Як правило за рахунок «пролісків»), так що є об"єктивні передумови до зниження аварійності, але все відбувається навпаки. 

Підготовка автомобіля до зими, причому за довго до її календарного початку, - це дійсно важлива складова без аварійного руху. Але як видається, набагато більш важлива умова - психологічна готовність до зими самого водія. 

Мова безумовно йде про зміну стилю водіння, адаптації до змінилося поведінці автомобіля з урахуванням того, покриття стає слизьким, дороги з-за заметів звужуються, видимість через замерзлі і спітнілі скельця погіршується, а короткий світловий день змушує більшу частину поїздки проводити в темряві, роздивляючись дорогу через заліплені снігом і брудом фари. Ця думка від частини підтверджується знову ж статистичними даними: лютий є самим сніжним місяцем, з точки зору аварійності вважається одним з найбезпечніших. 

Тому зводити причину зростання аварійності в останні осінні місяці тільки до того, що водії не спромоглися «перевзутися», м"яко кажучи непрофесійно. 
Якими б гарними не були зимові покришки, вони не здатні зробити автомобіль слухняним на зимовій дорозі без участі водія, якщо сам він не готовий до цього. 
Звичайно контраварійне курси багато в чому здатні надати суперпомощь, але вони сьогодні по кишені далеко не всім. До того ж сама професійна підготовка не здатна повністю вирішити проблему. Ще раз підкреслю: щоб безпечно їздити взимку, важливий психологічний настрій: відмовтеся від різких маневрів, навіть на сухому покриття, зменшіть швидкість, не підштовхуйте на провокації «колег по цеху» поганятися. 

Такі різні шини. 
ГОСТ 51709-2001 «Автотранспортні засоби. Вимога до технічного стану та методи перевірки », фактично продубльовані в Основних положеннях, забороняє лише встановлювати шини різних типів і конструкцій на одну вісь автомобіля: шиповані та нешиповані, з різним малюнком протектора, різних моделей і т.д. Ця вимога легко пояснити, оскільки відрізняються коефіцієнти зчеплення коліс з дорогою здатні негативно вплинути на керованість автомобіля, особливо при різних умовах зчеплення правого і лівого коліс. 

Проте фахівцям добре відомо, що до не меншого негативного ефекту призводить установка покришок різного типу на передній і задній осях автомобіля. Лише один характерний приклад, підтверджений як наукою (теорією автомобіля), так і численними випробуваннями: власники передньопривідних машин, економлячи на гумі, встановлюють взимку на провідну вісь шиповані шини, залишаючи позаду те, що було, - як правило, літні колеса. 

Так, плюси в наявності: прохідність автомобіля по снігу підвищується. Зате негативний ефект з"являється зовсім несподівано, коли на слизькому покритті навіть незначне натискання на педаль гальма моментально переводить машину в обертання, впоратися з яким навіть досвідченому водієві ой як непросто.Причому дивом викрутишся (в прямому сенсі слова) із ситуації водієві і на думку не спадає, в чому причина такої поведінки автомобіля. 

Небезпечні шипи. 
Між іншим, негативний ефект від використання шин з шипами влітку також проявляється несподівано для водія. На сухому асфальті така шина поводиться гірше звичайного річного колеса (цим, зокрема пояснюється рекомендація фахівців в місті, де дороги взимку розчищають від снігу, використовувати саме нешиповані зимові шини). До того ж уже після одного сезону їзди по сухому асфальту до наступної зими шипованную шину назвати такою можна тільки з великим натягом. Ну а при несприятливому збігу обставин навіть використання шин з різним ступенем зносу на передніх і задніх осях здатне призвести до сумних наслідків. 

Чим пояснюється відсутність, здавалося б, очевидного вимоги про використання однакових шин на всіх колесах автомобіля, незрозуміло. І економічний аргумент тут навряд чи правомірне. 
Та й чи доречно взагалі говорити про гроші, якщо очевидно, що якість шин є одним з найважливіших факторів, що визначають рівень активної безпеки сучасного автомобіля?